Zlepšení Výkonu ve Hře

Seká se ti Minecraft, nebo by jsi ocenil FPS navíc a Optifine moc nepomáhá?

Jsi tu správně! zde si ukážeme jednoduchý krok-po-kroku návod, jak dosáhnout lepšího výkonu z Minecraftu, ale zároveň neztratit viditelnou krásu.

Dozvíte se jak získat a nainstalovat optimalizační modpack Fabulously optimized, protože ze zkušeností je tento modpack velice efektivní v navyšování FPS, ale zároveň nezpůsobuje podivné glitche apod.

Návod je sepsán pro originální Minecraft launcher, pokud používáte jiný launcher, můžete se podívat na návod v angličtině.

1) Stáhni si modpack Fabulously optimized

Doporučuji nestahovat Alfa ani Beta verze, protože jsou stále ještě nestabilní a mohli byste mít problémy při používání této instalace. Výhodnější je si tedy počkat na plnou verzi modpacku. Stáhněte si tedy nejnovější verzi, kterou podporuje SkyMine, ale zároveň je stabilní.

2) Stáhni si Fabric loader.

3) Otevři Fabric loader a vyber verzi

Ve stažených souborech otevřte poslední stažený soubor (Fabric loader) a v tomto okně vyberte požadovanou verzi (STEJNOU verzi jako máte stažený modpack) a klikněte na install. Vyčkejte chvíli na instalaci Fabricu.

Po úspěšné instalaci odklikneme informační okno a v Minecraft launcheru si můžete nyní zkontrolovat, že zde máte novou instalaci a to Fabric-loader-1.X.Y

X a Y jsou nějaká čísla podle verze, zde je to to tedy 20 a 155

4) Otevři .minecraft složku

Po kontrole tedy přejdeme k samotnému přidání modpacku do Minecraftu! V Minecraft launcheru přejdeme do záložky Instalace (Instalations) a zde najedeme na naší Fabric-loader-1.X.Y instalaci a klikneme na ikonku složky. To nám otevře .minecraft složku

Samozřejmě je spoustu možností, jak se k této složce dostat, takže si vyberte způsob, který znáte. Ukázaný způsob je ale si myslím nejjednodušší. Zmíním tady ještě jeden způsob: Do Windows vyhledávacího pole zadám %appdata% a v otevřené složce vyberu podsložku .minecraft

5) Otevři modpack a překopíruj složky do .minecraft složky

Zároveň si otevřeme zazipovaný (.zip) soubor s Fabulously optimized modpackem. A nyní je to jako puzzle. Rozklineme si vždy jednu složku v Fabulously optimized (např. mods), zkopírujeme si všechny položky do schránky (ctl+a, ctrl+c) a vložíme do stejně pojmenované složky v .minecraft složce (mods). Takto to tedy překopírujeme pro každou složku.

Pokud nám vyskočí okno, zda chceme soubory v cíli nahradit, zaklikneme vždy ANO.

6) Spusť hru a zjisti, zda funguje

Otevřeme Minecraft launcher, spustíme naší Fabric-loader-1.X.Y instalaci a pokud v pravém dolním rohu vidíme nápis Fabulously Optimized [verze] tak máme HOTOVO!

Doufám, že návod byl užitečný <3

Pokud jste se v tomto návodu zasekli na nějakém bodě, nebo vám to prostě nefunguje, napište nám na SkyMine Discord do #🎫〡tickety a také zde zmiňte, na jakém bodě jste se zasekli.

Last updated