Questy & Jejich Mechanika

Zde se dozvíte vše potřebné k serverovému Quest systému a celkově jejich mechanice.

Quest Krypta

Na serveru jedna z hlavních game mechanik jsou právě Questy, které dávají hráčům různé úkoly a za jejich splňění získají územní smlouvy na rozšíření jejich státu a nějakou další odměnu.

S tím souvisí, že Questy mohou plnit POUZE OBČANÉ URČITÉHO STÁTU. Hráči z Vanilla oblasti Outland tedy Questy plnit nemůžou, protože Outland je neutrální území a nelze ho rozšiřovat.

S těmito úvodním informacemi tedy jdeme na to!

Vše, ohledně Questů se nachází hned vedle Spawnu na hradním nádvoří a je to nejbližší schodiště do podzemí do tzv. Quest Krypty! Po dlouhém schodišti se vám rozprostře celá místnost. Základní informace naleznete v knížce před vámi, ale pojďme si to rozebrat.

Po vstupu hned nalevo je postavička (NPC) a to Quest Master. U této postavičky si můžete vybrat jakýkoliv Quest z nabídky. V jednu chvíli můžete mít MAXIMÁLNĚ 2 Questy.

#A-I Štítky

Questy můžeme rozdělit podle jejich hodnoty. Za každý Quest totiž získáte jako hlavní odměnu území a množství získaného území se právě řídí pomocí #A-I štítků. Hned za Quest masterem je Info knížka k odměnám a právě tabule, na které jde vidět rozmezí získaného území pro jednotlivé štítky. Území se dělí na Chunky (oblast 16x16) nikoliv bloky. Pro zobrazení hranic chunků použijte klávesovou zkratku F3 + G.

Pojďme si to tedy vypsat i tady.

# I ~ 0 - 2 ch. #H ~ 2 - 5 ch. #G ~ 5 - 10 ch. #F ~ 10 - 25 ch. #E ~ 25 - 50 ch. #D ~ 50 - 75 ch. #C ~ 75 - 100 ch. #B ~ 100 - 150 ch. #A ~ 150 - 250 ch.

Kategorie Questů

Questy jsou rozděleny do 8 různých Quest Kategorií:

1. Zpětná vazba přímo od vás! 2. PvE a hraní Miniher 3. Kutání Hornin 4. Těžení rostlinných surovin 5. Stavění budov 6. Plány a Designy 7. Interakce s občany 8. Zábava a Umění

Důvod, proč jsem některé kategorie obarvil stejnou barvou je ten, že Questy se také liší věcmi, které odevzdáváte po splnění. Fialové kategorie jsou plně automatické, to znamená, že po splnění Questu dostanete už přímo lístek dosvědčující, že jste Quest splnili. Ten odevzdáte do příslušné kategorie a dostanete odměnu. Nic jiného neodevzdáváte. (U kategorie "Zpětná vazba přímo od vás" sice dostanete lístek manuálně od Admin-teamu, ale odevzdávání je stejné) Zelené kategorie jsou také plně automatické, ale u odevzdávání získaného lístku odevzdáváte také nasbírané suroviny pro získání odměny. Suroviny odevzdáváte, protože vaše práce není marná, ale naopak velice užitečná. Naplňuje totiž server sklad, který se pak využívá na stavbu krásných serverových budov a užitečnou infrastrukturu. Oranžové kategorie jsou už jen manuální. Při vybrání těchto Questů u Quest Mastera dostanete rovnou nametag a knihu s Instrukcemi. V knize je na 1. straně pár otázek, které zodpovíte až později a na 2. a 3. stránce této knížky je popis vašeho Questu a informace, co pak dělat s touto knížkou po splnění Questu. Jakmile totiž Quest splníte, vyplníte 1. stránku s otázkami a pak knihu podepíšete, aby bylo jasné, kdo Quest dělal zpětně. Knihu a nametag, co jste získali na začátku, pak odevzdáváte do správné kategorie, aby jste získali odměnu. → Odměnová mašina

Server sklad

Především u kategoriích Stavění budov a Plány a Designy lze velmi často využít tzv. Server skladu. Je to u Questů, které dávají za úkol ve výsledku postavit nějakou server stavbu jako např. Státní nádraží, komunitní farmy atd.

Aby jste mohli využít Server sklad, musíte mít povolení, které najdete ve své knížce s Quest instrukcemi.

Pokud se tedy rozhodnete Server sklad využít pro získání surovin na server stavbu, tak musíte využitý materiál zapsat do knihy, která je před skladem. Aby se vědělo, kdo využil kolik a čeho. Samozřejmě, protože server sklad se zásobuje pomocí Těžebních Questů, tak zde není všechno a stejně asi většinu budete muset nasbírat vy sami, ale to k tomu patří ;) Hlavně využívejte Mining / Těžební svět pro získávání více surovin.

Je přísný zákaz vstupovat do technický místnosti za Quest Kryptou!

Odměnová mašina

Nachází se po vstupu napravo po celé délce pravé stěny. Nezapoměňte, že Questových kategorií je 8, tudíž má odměnová mašina 2 patra - horní a dolní. Tyto patra jsou barevně odděleny - oranžově dolní patro a modře horní patro. Podle všudypřítomných cedulek byste měli najít správou kategorii podle vašeho splněného Questu. Zde je obrázek odměnové mašiny a jednotlivé čísla odpovídají listu Kategorie Questů.

Po tom, co najdete vaší kategori, odevzdáte požadované itemy (Podepsaná knížka, nametag / materiál, lístek / lístek) a vyčkáte na odměnu, která postupně dorazí do odměnové truhly.

A to je vše, co potřebujete ke Questům vědět. Ano, je to vcelku komplikovaný systém, ale zároveň nabízí velkou variaci zajímavých a interaktivních Questů. Nové Questy se stále přidávají a dokonce v kategorii "Zpětná vazba přímo od vás" je Quest na návrh od vás na dobrý Quest, který ještě nemáme ;)

Máš nějaké dotazy, problémy? Napiš nám do #🎫〡tickety.

Last updated