Links
Comment on page
💡

Státy / Lands

Státy jsou hlavní součást serveru.

Co to jsou státy?

Na serveru se nachází maximálně 10 hráčských států. V každém státě je neomezený počet občanů, 1 prezident a následně jiné pozice, které si prezident pro své občany sám vybere. Státy (kromě OutSiderů) mezi sebou mohou válčit, tvořit aliance, obchodovat mezi sebou a dělat vlastně cokoliv chtějí.

Seznam Států

Role-playové státy a jejich aliance: Himmelsland (Vanaheim), Vanaheim (Himmelsland ), Hexogen (Žádná) Státy spravovány šlechtou: TamLand - A-Team stát. OutLand - Hráči kterí se ještě nepřidali do nějakého státu nebo nechtějí jsou občany OutLandu, to znamená že se nemohou účastnit ve věcech jako jsou války, za to mohou žít v míru v lokaci která je chráněná šlechtou z TamLandu.

Přidání a odebrání hráče do/ze státu

Přidávat a odebírat hráče do/ze státu může pouze prezident daného státu.
Přidat hráče můžeš jednoduše pomocí příkazu /lands trust [nick]. Hráč, kterému jsi odeslal pozvánku, musí tuto pozvánku potvrdit pomocí /lands accept (nebo v /lands menu).
Odebrat hráče můžeš pomocí příkazu /lands untrust [nick]. Toto již hráč nemusí potvrzovat a v tu chvíli je automaticky odebrán.

Války a Aliance

Po dohodě dvou států mohou dané dva státy mezi sebou uzavřít alianci v nastavení států do kterého má přístup prezident a může ho otevřít pomocí příkazu /land menu, kliknutím na ikonu svého státu, vybráním vztahů zvolením "ally" a kliknutím na "Add", poté stačí napsat jméno státu a počkat než prezident druhého státu žádost příjme / zamítne.
Války podobně jako aliance jdou začít pomocí nastavení států s tím rozdílem že místo na ally se klikne na "enemies" po přidání nepřítele můžou tyto dva státy na sebe vyhlásit válku pomocí /war declare [Jméno státu] k započnutí války je ale potřeba 5000 herní měny která vám může být udělena A-Teamem po té, co jim oznámíte že plánujete válku.
Válka probíhá tak, že na sebe dva státy útočí to státu, ke kterému patří přičítá body za zabití někoho z nepřátelského státu, zároveň státy po začátku války mohou vycraftit nový item, který jim umožní obsazovat území z nepřátelského státu, pokud by se jeden stát rozhodl se vzdát musí zaplatit předem určenou částku (u nás by to mohly být itemy jako armor, minerály, nástroje nebo také třeba území), poté co se některý stát vzdá nebo vyhraje se válka automaticky ukončí.

Území státu a jeho rozšíření

Poté co se stát založí začíná s rozlohou 500 chunků, toto území lze rozšiřovat pomocí válek nebo plnění questů, které můžou hráči najít u spawnu v Quest Kryptě kde na něho bude čekat NPC které mu nabídne řadu questů s různými typy, tiery odměn a složitostí, každý quest může dát náhodný počet chunků v určitém rozmezí např. quest na zabití draka může poskytnout mezi 75 - 100 chunky, narozdíl od questu na vytěžení 100 granitu(žuly), který může poskytnou pouze 0-2 chunky, nebo lze požít příkaz /quest který vám otevře stejné menu jako NPC v Quest Kryptě.
kolik chunků dostanete, se dozvíte poté, co kupon který dostanete jako odměnu za splnění questu, vložíte do systému na odměny který se také nachází v Quest Kryptě, stačí jen vložit správný kupon do správné bedny a odměna se vám automaticky vydá, v případě že si nevíte rady nebo se něco pokazilo můžete na discordu v kanále #podpora nebo na serveru pokud je nějaký admin online zažádat o pomoc