💡Státy / Lands
Jak fungují státy a státní útvary na serveru? To se dozvíte zde ↓
Státy jsou hlavní součást serveru.
Co to jsou státy?
Na serveru se nachází maximálně 10 hráčských států. V každém státě je neomezený počet občanů, 1 hlava státu a následně jiné pozice, které si hlava státu pro své občany sama vybere. Státy (kromě Outlandu = Vanilla oblast, nikoli stát) mohou mezi sebou válčit, tvořit aliance, obchodovat mezi sebou a dělat vlastně cokoliv chtějí.
Seznam Států
Role-playové státy a jejich aliance:
Himmelsland (Vanaheim), Vanaheim (Himmelsland ), Lernisicland (žádná aliance), Itrovia (žádná aliance), Fungonie (žádná aliance)
Státy spravovány šlechtou:
Tamland - Stát Admin Týmu. Vanilla oblast Outland - Hráči kteří se ještě nepřidali do nějakého státu, nebo nechtějí být součástí nějakého státu, jsou občané Outlandu. To znamená že se nemohou účastnit ve věcech jako jsou války, Questy a jiné eventy. Za to mohou žít v míru v lokaci, která je chráněná šlechtou z Tamlandu.
Přidání a odebrání hráče do / ze státu
Přidávat a odebírat hráče do/ze státu může pouze hlava daného státu.
Přidat hráče můžeš jednoduše pomocí příkazu:
Hráč, kterému jsi odeslal pozvánku, musí tuto pozvánku potvrdit pomocí:
Nebo v menu:
Odebrat hráče můžeš pomocí příkazu
Toto již hráč nemusí potvrzovat a v tu chvíli je automaticky odebrán.
Války a Aliance
Po dohodě dvou států mohou dané dva státy mezi sebou uzavřít alianci. V nastavení států, do kterého má přístup hlava státu, může přidat stát do aliance pomocí příkazu:
Kliknutím na ikonu svého státu, vybráním vztahů zvolením "ally" a kliknutím na "Add", poté stačí napsat jméno státu a počkat, než prezident druhého státu žádost příjme / zamítne.
Války, podobně jako aliance, jdou začít pomocí nastavení států s tím rozdílem, že místo na ally se klikne na "enemies" a po přidání nepřítele můžou tyto dva státy na sebe vyhlásit válku pomocí:
K započnutí války je ale potřeba 5000 herní měny, která vám může být udělena Admin Týmem poté, co jim oznámíte, že plánujete válku.
Válka probíhá tak, že jeden stát napadne ten druhý stát, a tomu státu, kterému patří válečná plocha, přičítá si body za zabití někoho z nepřátelského státu. Zároveň státy po začátku války mohou vycraftit nový item, který jim umožní obsazovat území z nepřátelského státu. Pokud by se jeden stát rozhodl vzdát, musí zaplatit předem určenou cenu (u nás by to mohly být itemy jako armor, minerály, nástroje nebo také třeba území) Poté, co se některý stát vzdá nebo vyhraje, válka se automaticky ukončí.
Území státu a jeho rozšíření
Poté, co je stát založen, začíná stát s rozlohou 500 chunků, toto území lze rozšiřovat pomocí válek nebo plnění Questů, které můžou hráči najít u spawnu v Quest Kryptě u NPC, který mu nabídne řadu Questů různých typů. Nebo lze požít příkaz:
Který vám otevře stejné menu jako NPC v Quest Kryptě.
Kolik chunků dostanete, se dozvíte poté, co kupon, který dostanete jako odměnu za splnění questu, vložíte do systému na odměny, který se také nachází v Quest Kryptě. Stačí jen vložit správný kupon do správné bedny a odměna se vám automaticky vydá. V případě, že si nevíte rady a vysvětlení tady na Wiki nepomohlo nebo se něco pokazilo, můžete se poradit na SkyMine Discordu v kanále #🎫〡tickety, nebo na serveru, pokud je nějaký Admin online, můžete zažádat o pomoc.
Uplatnění Územních smluv z Questů
Územní smlouvy získáte jako odměnu za úspěšně splněný Quest. Smlouva může mít různou hodnotu, od 1 chunku po 250 chunků! Záleží samozřejmě na složitosti splněného Questu. S touto územní smlouvou musíte zajít na svojí lokální radnici vašeho státu a dát jí do specifické truhly, která je na tyto smlouvy určená.
Pokud váš stát stále nemá radnici, pak není suveréním státem, a tudíž není možné ho územně rozšiřovat.
Po týdnu, nebo po ohlášení i déle, by měli být smlouvy zhodnocené a váš stát rozšířen tak, jak chtěla hlava státu. Hlava státu specifikuje tyto požadavky na rozšíření v #🎫〡tickety se štítkem žádosti, takže pokud nejste hlavou státu, určitě se zajímejte, jaký je plán rozšiřování vašeho státu, protože je to na vás!
Máš nějaké dotazy, problémy? Napiš nám do #🎫〡tickety.
Last updated